1. >Veggie passion
  2. >Daržovių deriniai darže

Kaip ir žmonės, kai kurios daržovės jaučia didelę meilę kitai.. būnant pasodintos šalia, jos auga geriau ir greičiau. Norint geresnio derliaus, sodinkite šias daržoves šalia ir štai keletas argumentų, kodėl kartu jos geriau sutaria, nei atskirai.

1. Pupelės + kukurūzai + moliūgas

Šiaurės ir Centrinėje Amerikoje tai jau įprasta praktika - jie dažnai yra kultivuojami kartu ir vadinami "seserų trio". Kukurūzų stiebai yra puiki atrama pupelėms, kurios mėgsta kabintis stiebiantis. Pupelės dirvą prisotina azotu, moliūgų yra taip mėgstamas. Pastarieji savo dideliais bei aštriais lapais ir stiebais yra puiki apsauga nuo žoleėdžių gyvūnų, neleidžia bujoti piktžolėms bei sukuria drėgną dirvą daržovėms. Protinga, ar ne?

2. Morka + svogūnas

Šie du sutaria tobulai: svogūnas (taip pat kaip ir askaloniniai česnakai, česnakai ar poras ir panašiai) savo kvapu apsaugo morkas nuo muselių. Kaip grąžą, morkos gina svogūnus nuo jų muselių.

3. Kopūstas + salieras

Tuo pačiu principu ši kombinacija irgi tobula! Kopūstai ir salierai apsaugo vienas kitą nuo priešų: salierai apsaugo kopūstus nuo kenkėjų - kirminų bei musių. Kopūstai atbaido septorijas bei muses nuo salierų kankinimo.

4. Salota + pomidorai

Daržovių sąjunga taip pat gali pasitarnauti dėl saulės ir sausumo apsaugos dėl aukštų ir lapinių augalų, kurie suformuoja "skėčius". Pavyzdžiui, žalios salotos su noru auga pomidorų, pipirų ar kitų didelių lapų savininkų augalų pavėsyje.

5. Paprika + bazilikas

Kaip ir kiti aromatiniai augalai, baziliko kvapas veikia kaip natūralus insekticidas. Nuvaikant muses ir uodus, partneriauja su paprikomis, pomidorais ar cukinijomis: jų kombinacija gera ne tik darže, bet ir virtuvėje!

 

Lėkštėse ir soduose partnerystė egzistuoja.. ir laikosi!

Prisijunk
Taip pat skaitykite