1. >Nuo 1853
  2. >Šaldytos vš šviežios daržovės

Ar Jums yra tekę sustoti parduotuvėje ir pagalvoti koks skirtumas tarp šviežių ir šaldytų daržovių? Keletas skirtumų matosi iškart, tačiau patys svarbiausi slepiasi nuo daugelio žmonių. Viena iš tokių paslapčių – Bonduelle šaldytos daržovės savyje turi daugiau vitaminų nei „šviežios“, o skonio savybės labiau išreikštos. Kodėl?

Tai greita

Šiuo atveju, paruošti Bonduelle daržoves užtrunkama keletą valandų, tuo tarpu šviežios daržovės į parduotuvę atkeliauja per dienas ar netgi savaites.

  • Bonduelle šaldytos daržovės yra auginamos laukuose, kurie yra arti gamybos įmonių. Dėka to, daržovės po nurinkimo yra iškart gabenamos į gamyklą – ten blanširuojamos garuose ir šaldomos. Visas paruošimo procesas užtrunka daugiausiai 5 valandas nuo nurinkimo, tad daržovės yra išlaikiusios didžiausią vitaminų kiekį ir nepraradusios savo skonio savybių.
  • Šviežių daržovių kelionė į prekybos centrus yra sudėtingesnė ir trunka ilgiau. Dažnai gali atsitikti taip, kad siūlomos „šviežios“ daržovės yra kelių savaičių senumo. Jei po derliaus nurinkimo daržovės neruošiamos iškart, jos praranda apie 80% savo vitaminų vos per 4 dienas! Buvo atlikti tyrimai, kurie parodė, kad šaldytose daržovėse randama daugiau vitamino C nei „šviežiose“, jei jos buvo laikomos 2 dienas.